دکتر مریم تابع

متخصص پوست ، مو وزیبایی


تخفیف ویژه لیزر

زگیل تناسلی

زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلیعارضه #پوستی مسری و شایع است که روی پوست نواحیاندام تناسلییامقعدو اطراف آن ایجاد شده و از طریقرابطه جنسیبه افراد منتقل می شود.

زگیل تناسلی توسط برخی انواع#ویروس #پاپیلوم انسانی(HPV) ایجاد می شود. ویروس HPV از شایع ترین انواععفونت های رابطه #جنسی(STD) است و برخی انواع آن، در صورت عدم درمان ممکن است باعث بروز سرطان شود

برخی انواع کم خطرویروس اچ پی ویبهزگیل تناسلی روی ناحیه تناسلی (فرج) زنان، #واژن، دهانه رحم، راست #روده، #مقعده، #آلت_تناسلی یا کیسه #بیضهمنجر می گردد.

#زگیل_تناسلی احتمالا با#درد و #خارشهمراه است اما به طور کلی ضایعه خطرناکی محسوب نمی شود، گاهی بعد از مدتی خود به خود از بین رفته و محو می شود و در سایر موارد با #داروها و روش های مختلف قابل درمان است، مگر در موارد خاص که برخی انواع HPV# ممکن است باعث بروز سرطان دهانه #رحم یا سرطان فرج (وولو) در زنان شود.

این عارضه بسیار شایع بوده و حدود 360 هزار نفر در طول سال به آن دچار می شوند


آدرس مطب : کرمان ، چهارراه سمیه ، ساختمان پزشکان متخصص ، طبقه دوم
تلفن : 32446760 - 034

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
نوع پوستبیماری های تاولیزرد زخمنشانه های بیماری از روی نسوالاتی درباره هایفوتراهمه چیز درباره شامپوتزریق گودی زیر چشمعفونت قارچی در آقایانکاشت مو به روش fitجوانسازی دست با کربوکسی علائم و نشانه های زگیلکاشت موهای دروغینعلت زگیل تناسلیخط اخملنتیگوپلاسما جتلیفت با نخپوستی شفافدرمان کمودون و موهای سر سلبخند لثه ایپی ار پی چیستدرمان غبغب با مزوتراپیملانوما یا سرطان پوستپاک کردن تاتو با لیزر کیورنگدانه های پوستیمیلیا چیستپسوریازیساصلاح فرم بینیزگیل تناسلیزگیل تناسلی ( قسمت دوم )صفحه اصلیاطلاع رسانیسوالات پزشکیپیام های کاربرانتماس با ماخدماتگالری عکسدانلود فایلپف دور چشمتعریق زیر بغلتعریق کف دستآر اف فراکشنالکاهش آلرژی و اگزماهایفوتراپینوع پوستمراقبت از پوست در 20سالگیظاهر مومراقبت از موشانه زدنریزش سکه ای موریزش مو در مرداندرمان میگرن